Efekt domina może przewrócić kolejną spółkę

opublikowano: 19-02-2019, 07:34

Spółka Wealth Bay zasygnalizowała, że decyzja łódzkiego sądu może doprowadzić do "trwałego zaburzenia sytuacji finansowej".

Łódzki sąd wydał postanowienie o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego firmy Moderndach, która wraz a kontrolującym ją Assetusem jest kluczowym dłużnikiem Wealth Bay, firmy notowanej na NewConnect. Wealth Bay jest ponadto udziałowcem Moderndachu.

"W przypadku uprawomocnienia się przedmiotowej decyzji Sądu w Łodzi o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego spółki Moderndach sp. z o.o. w restrukturyzacji , może dojść do sytuacji braku możliwości spłaty należności Emitenta przez jej kluczowych dłużników co może doprowadzić do trwałego zaburzenia sytuacji finansowej Emitenta" - głosi komunikat.

Wealth Bay zamierza złożyć zażalenie na postanowienie sądu, ponieważ zarząd firmy uważa (opierając się o informacje z Assetusa), że obecna sytuacja spółki Moderndach jest pozytywna.

Przez ostatni rok kurs Wealth Bay spadł o 75 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu