Eficom wchodzi w chmurę

My się znamy na funduszach unijnych, wy – na informatyce. Razem powalczymy o supremację na rynku cloud computing – takie przesłanie płynie z spółki z NewConnect.

Eficom, doradca specjalizujący się w funduszach unijnych, buduje drugi filar biznesowy. Dzięki połączeniu ze spółką Sinersio Polska chce wejść na rynek rozwiązań informatycznych w chmurze. W ciągu pięciu lat zamierza stać się jednym z największych dostawców tego typu rozwiązań i mieć 30-35 proc. udziałów w rynku.

- Chcemy stworzyć integratora rozwiązań w chmurze i cyberbezpieczeństwa. Nie będziemy się ograniczać tylko do Polski. Chcemy być głównym graczem w Centralnej Europie – mówi Anna Katarzyna Nietyksza, prezes spółki notowanej na NewConnect.

Plan jest prosty. Zakłada wykorzystanie doświadczenia Eficom w zdobywaniu funduszy unijnych i kompetencji Sinersio Polska w obszarze IT. W pierwszym etapie spółka chce stworzyć platformę IT z usługami w chmurze (m.in. w zakresie dotacji unijnych) i rozwijać usługi w zakresie bezpieczeństwa. Pójdzie na to 12 mln zł. W następnym - spółka przejmie kilka data center w Polsce i w regionie. W oparciu o nie będą świadczone usługi np. kolokacji i przechowywania danych.

Według prezes, te projekty będą finansowane z udziałem funduszy unijnych. Spółka nie wyklucza również emisji akcji w ofercie prywatnej i dla funduszu inwestycyjnego. Do tego dojdą środki własne.

- Mamy potencjał, wiedzę i doświadczenie, by stać się istotnym graczem na rosnącym rynku cloud computing w Europie Środkowej – twierdzi Anna Katarzyna Nietyksza.

Eficom przejął Sinersio Polska w czerwcu tego roku. Za pakiet 90 proc. akcji wartych ponad 3,8 mln zł zaoferował własne papiery. Dla unijnego doradcy transakcja i wejście do nowej branży to próba ucieczki do przodu. Od kilku lat roku spółka ma coraz niższe przychody i notuje straty. W ubiegłym roku Eficom na poziomie grupy (bez Sinersio) miał niecałe 3,5 mln zł przychodów i prawie 1,2 mln zł straty netto.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane