Eko-Młyn i AWA najlepsze w północnozachodniej Polsce

Bogdan Tychowski
opublikowano: 04-03-2002, 00:00

Po Katowicach i Krakowie, redakcja „PB” uhonorowała najbardziej dynamiczne i uczciwe firmy z województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. W gali, zorganizowanej w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich, wzięło udział ponad 200 osób, reprezentujących 22 firmy notowane w rankingu „Gazele Biznesu 2001”.

Uroczystość wręczenia statuetek i certyfikatów była poprzedzona seminarium poświęconym mi.in. możliwościom uzyskania przez małe i średnie przedsiębiorstwa funduszy pomocowych Unii Europejskiej. Omawiano również sprawy związane z pozapłacowymi świadczeniami pracowniczymi, bezpieczeństwem obrotu gospodarczego i finansowaniem handlu zagranicznego.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Szczecina.

Certyfikaty Klubu Gazel Biznesu, którymi uhonorowano wszystkie uwzględnione w tegorocznym rankingu firmy z Lubuskiego i Zachodniopomorskiego, oraz statuetki, przeznaczone dla liderów z tych dwóch regionów, wręczali Edmund Runowicz, prezydent Szczecina, Jacek Tulczyjew, wiceprezes Intercredit Warszawa (autora rankingu) oraz Andrzej Nierychło, wydawca i redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”.

Spośród najdynamiczniej rozwijających się, choć nie największych podmiotów z województwa zachodniopomorskiego, najbardziej dynamicznym przyrostem obrotów w ciągu ostatnich trzech lat wykazało się Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbóż Eko-Młyn. Pamiątkową statuetkę odebrał jej prezes Przemysław Andryszak.

— Ten sukces zawdzięczam przede wszystkim moim współpracownikom i udziałowcom. Na to wyróżnienie, jak również na pozycję rynkową pracuje cały sztab ludzi. Nie bazujemy przy tym tylko na swojej wiedzy, chętnie wymieniamy doświadczenia z innymi firmami z naszej branży — mówił Przemysław Andryszak.

Liderem województwa lubuskiego została firma AWA-TW, producent pokryć dachowych. Statuetkę odebrała dyrektor Ewa Możejko.

— To wspaniały prezent na 10- -lecie naszej firmy. Ostatnio na pokrycia dachowe mamy nieco mniej zamówień, dlatego musieliśmy zmienić profil działania. Wprowadzamy na rynek m.in. produkty do budowy dróg. Na tę nagrodę pracowały wszystkie osoby związane z naszą firmą — powiedziała Ewa Możejko.

Podczas gali rozstrzygnięto również organizowany przez ING Employee Benefits konkurs „Lew wśród pracodawców”. Za firmę, która w Polsce północnozachodniej najbardziej troszczy się o swoich pracowników, organizatorzy uznali Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Instex z Małomic w województwie lubuskim.

Na zakończenie gali wystąpił Jacek Santorski, który mówił o psychologii w biznesie.

— O sukcesach firmy decyduje panująca w niej atmosfera. Jest ona przenoszona na zewnątrz, do klienta. Jako przykład zacytuję opublikowany w „PB” wywiad z Janelle Barlow, amerykańską specjalistką ds. obsługi klienta, która powiedziała, że personel, który nie będzie miał dobrego stosunku do firmy, na pewno nie będzie odpowiednio obsługiwał jej klientów — przekonywał Jacek Santorski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Eko-Młyn i AWA najlepsze w północnozachodniej Polsce