Ekonomiści: Rosja wyda jeszcze 70 mld USD na interwencje

Bank Rosji prawdopodobnie zwiększy ilość interwencji na rynku walutowym w celu zahamowania przeceny rubla. Przeznaczy na to jeszcze 70 mld USD, uważają ekonomiści.

Od początku roku Bank Rosji wydał ok. 90 mld USD z rezerw na interwencje na rynku walutowym mające ustabilizować notowania rubla. 

Ekonomiści ankietowani przez Bloomberga uważają, że najbardziej prawdopodobnymi kolejnymi rozwiązaniami, na które może zdecydować się Rosja w sytuacji kontynuacji spadku wartości rubla, są dalsze podwyżki stóp procentowych i kontrola kapitału. Żaden z ekonomistów nie spodziewa się, że w celu złagodzenia kryzysu nastąpi istotna zmiana podejścia prezydenta Władimira Putina do konfliktu na Ukrainie.

- Rachunek ekonomiczny nie ma wpływu na politykę Putina w sprawie Ukrainy – powiedział Wolf-Fabian Hungerland, ekonomista Berenberg Banku w Hamburgu.  – Gdyby tak było przede wszystkim nie dokonał by inwazji na Ukrainę. Wydaje się, że Putin wyważa ruchy deeskalujące z eskalującymi – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Ekonomiści: Rosja wyda jeszcze 70 mld USD na interwencje