Ekotechnologie z Niemiec

AZA
opublikowano: 06-10-2009, 00:00

Na całym świecie buduje się zgodnie ze standardami z ekologicznymi, ale Niemcy przywiązują do nich szczególną wagę.

Na całym świecie buduje się zgodnie ze standardami z ekologicznymi, ale Niemcy przywiązują do nich szczególną wagę.

Niemieckie firmy zaprezentowały swe najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ekologii, obejmujące niemal wszystkie sektory gospodarki, na konferencji i wystawie "Nowoczesne technologie ochrony środowiska made in Germany", zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową i Ambasadę Niemiec w Warszawie w dniach 30 września i 1 października w Domu Technika NOT w Warszawie. Wśród wystawców znalazło się wiele firm reprezentujących branżę budowalną i pokrewne.

Spółka Bayer Polska pokazała koncepcję budynku, który podczas eksploatacji nie emituje dwutlenku węgla i można go postawić w każdej strefie klimatycznej. Jest to elementem realizowanego przez firmę Bayer programu "Climate Check" poszukującego nowych rozwiązań ochrony środowiska. Koncern już zredukował o 37 proc. emisję dwutlenku węgla podczas produkcji własnej.

Firma Robert Bosch zaprezentowała z kolei najnowsze technologie solarne i geotermalne, m.in. pompy ciepła.

Rozwiązania technologiczne firmy BASF pomagają ograniczyć emisję dwutlenku węgla podczas wznoszenia budynków. Temu celowi służą m.in. energooszczędne materiały izolacyjne BASF podwyższające wydajność energetyczną.

Zdaniem Krystyny Boczkowskiej, prezes firmy Robert Bosch, Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie, w których inwestycje w odnawialne źródła energii nie są wspierane. Tymczasem takie działania ograniczają emisję dwutlenku węgla i stymulują popyt, zmniejszając jednocześnie zapotrzebowanie na tradycyjne źródła energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane