Eksperci sprawdzą aferę Kolczugi

Tadeusz Markiewicz
15-10-2002, 00:00

Grupa amerykańskich i brytyjskich ekspertów rozpoczęła w poniedziałek misję na Ukrainie, której celem jest sprawdzenie informacji o rzekomej sprzedaży Irakowi systemów radarowych Kolczuga. Zachodni eksperci spotkali się rano z przedstawicielami 14-osobowej ukraińskiej grupy rządowej, która ma ich wspierać podczas wypełniania misji. Wiktor Medwedczuk, przewodniczący ukraińskiej grupy i jednocześnie szef administracji prezydenta kraju, powiedział, że Kijów, godząc się na zapoznanie zachodnich ekspertów z dokumentacją, dotyczącą produkcji Kolczugi, „wykazał się nie mającą precedensów otwartością”.

Przypomnijmy, że 24 września USA oficjalnie oskarżyły prezydenta Leonida Kuczmę o złamanie lub próbę złamania embarga ONZ na dostawy broni do Iraku. W ślad za tym ograniczyły o niemalże 55 mln USD tegoroczną pomoc finansową dla ukraińskiego rządu i zapowiedziały wprowadzenie korekty w stosunkach dwustronnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Eksperci sprawdzą aferę Kolczugi