Eksperci: założenia Jarosława Bauca są w porządku

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 27-08-2001, 18:40

- Czteroosobowy zespół ekspertów nie znalazł żadnych poważnych błędów w założeniach budżetowych przygotowanych przez ekipę ministra finansów Jarosława Bauca - ogłosili wicepremier Janusz Steinhoff i prof. Witold Orłowski, szef zespołu - na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie. Według zespołu, deficyt budżetowy w 2002r. mógłby sięgnąć 85-93 mld zł przy założeniu, że rząd nie dokona żadnych oszczędności. Szef resortu finansów nie był zaskoczony takim wynikiem badań.

- Czekają nas trudne decyzje, w efekcie których deficyt nie może przekroczyć 40 mld zł. Konieczna w tym celu jest głęboka reforma struktury finansów publicznych – skomentował.

Minister finansów wyraził nadzieję, że najbliższym posiedzeniu KERM i KSRM będzie omawiany zmodyfikowany poprzedni dokument, który przedstawił rządowi. To właśnie ten dokument zawierał alarmującą groźbę 88,2 mld zł dziury budżetowej w roku przyszłym i konieczność ograniczenia deficytu do 35,3 mld zł. Początkowo rządowe komitety odrzuciły plan oszczędnościowy, zwany „planem Bauca”, uzasadniając to między innymi brakiem przekonania co do wielkości możliwych niedoborów w przyszłorocznym budżecie.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Eksperci: założenia Jarosława Bauca są w porządku