Ekspert: można liczyć na obniżki

GRA
opublikowano: 20-05-2010, 14:05

Robert Bonat, dyrektor działu konsultingu Marketplanet:

Aukcje elektroniczne są szeroko stosowane przez duże i dojrzałe przedsiębiorstwa, które dokonują zakupów o znaczącej wartości.

Nic dziwnego -- mogą liczyć na największy zwrot z inwestycji. Wdrożenie w firmie systemu aukcyjnego oznacza bowiem koszty obejmujące choćby rozwiązania IT. W długim terminie to się bardzo opłaca. Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki aukcji zamawiający uzyskuje obniżkę ceny o 5-16 proc., a zdarzają się też większe redukcje. Zależy to oczywiście od rodzaju kupowanych usług lub towarów. Łatwiej uzyskać obniżkę np. w przetargu na usługę sprzątania niż na zakup paliwa.

Najchętniej z aukcji korzystają firmy z sektorów energetycznego, paliwowego i finansowego. Wykorzystanie aukcji wiąże się ze zmianą trybu pracy oraz wdrożeniem nowych technik, stąd mogą brać się obawy zamawiających przed korzystaniem z tego narzędzia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu