Eksporterzy i banki zbili wycenę Nikkei

Paweł Kubisiak
opublikowano: 27-03-2002, 00:00

Wtorkowe notowania na giełdzie w Tokio zakończyły się spadkami. Przecena akcji banków i eksporterów, z Sony i NEC na czele, doprowadziła do czwartej z rzędu zniżki na japońskiej giełdzie. Przed spadkiem nie obronił się nawet producent komputerów i mikroprocesorów Fujitsu, mimo zapowiedzi powrotu do rentowności. Akcje spółki straciły 0,8 proc., po poniedziałkowym 2-proc. wzroście.

Nastroje w sektorze technologicznym poprawiły się dzięki nowym rekomendacjom analityków. Advantest wzrósł 2 proc. po podniesieniu rekomendacji UBS Warburg do „trzymaj”. Ci sami analitycy podnieśli kurs producenta elektroniki Nikon podnosząc rating do „kupuj”.

Pozostałe giełdy na Dalekim Wschodzie zakończyły sesje w mieszanych nastrojach. Giełda tajwańska wzrosła do poziomu najwyższego od 17 miesięcy dzięki akcjom spółek hi-tech. Z kolei w Hongkongu przecenę indeksów wywołały akcje telekomów i sektora ciężkiego. W Seulu indeks Kospi pozostał prawie bez zmian. Wzrosty telekomów stonowały spadki producentów chipów i elektroniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eksporterzy i banki zbili wycenę Nikkei