Ekstraklasa spłaci milionowy dług Wisły Kraków

AR
opublikowano: 12-07-2018, 11:34

Udało się znaleźć porozumienie w sprawie Wisły Kraków - poinformował Jacek Majchrowski, prezydent miasta. Zadeklarował, że ratusz przedłuży klubowi umowę na dzierżawę stadionu.

Wisła Kraków nie wyprowadzi się znad Wisły, choć do niedawna jeszcze taki scenariusz był realny. Na początku lipca miasto zagroziło klubowi, że nie przedłuży umowy na dzierżawę stadionu, jeśli ten nie spłaci swoich długów.

Wyświetl galerię [1/2]

Stadion Wisły Kraków

Jakub Porzycki/FORUM

 – Byłoby to działanie na szkodę miasta - wyjaśniała Monika Chylaszek, rzecznik prasowa prezydenta miasta, podkreslając, że takie same zasady obowiązują wszystkich dzierżawców gminy miejskiej. 

Długi sięgają już łącznie 6,5 mln zł i rosły przez lata. Składają się na nie – informowało miasto – nieuiszczone opłaty za dzierżawę stadionu, których od klubu żądają dwie miejskie spółki (ZIKiT  i ZIS) oraz niezapłacony podatek na rzecz miasta. 

Jeszcze wczoraj urząd miasta informował, że rozmowy z przedstawicielami nie przyniosły zamierzonych efektów, choć obie strony deklarowały chęć porozumienia. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. 

– Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków nadal grać przy Reymonta – poinformował na Facebooku Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. 

Z informacji wynika, że Ekstraklasa zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT, czyli 4,9 mln zł. Przedstawiciele Ekstraklasy nie potwierdzili tych informacji. 

– Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności – pisze Jacek Majchrowski. 

Dodaje, że pomysł wymaga jeszcze akceptacji zarządu Wisły Kraków. 

Miasto i klub toczą ze sobą dwa spory sądowe. Jeden w sprawie długu wobec ZIKiT, a drugi dotyczący długu wobec ZIS, sięgającego 1,4 mln zł. Klub wniósł apelację, kwestionując obowiązek zapłaty tej kwoty. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu