El-Erian: Brazylia może być kolejną upadającą kostką domina

opublikowano: 07-06-2018, 09:17
aktualizacja: 07-06-2018, 09:24

Po Argentynie i Turcji, Brazylia może być następną gospodarką wschodzącą, która może mieć problemy, uważa Mohamed El-Erian.

W środę brazylijski real wyraźnie słabł nawet pomimo zaoferowania przez bank centralny 1,5 mld USD w dodatkowych kontraktach swapowych w celu zahamowania spadku kursu. W czwartek umacnia się o ok. 0,2 proc. do 3,8467 za dolara.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

El-Erian uważa, że włodarze polityki w Brazylii są w niebezpiecznej sytuacji i mają niewielki margines błędu.  Były szef Pimco, obecnie główny doradca Allianz SE  już w maju ostrzegał przed słabością walut gospodarek wschodzących, powołując się na podobną opinię Carmen Reinhart, ekonomistki z Harvardu. Pisał wówczas, że wyższe ceny ropy, rosnące stopy procentowe oraz  umacniający się dolar będą testować zabezpieczenia kilku rynków wschodzących oraz ich gotowość do reagowania zmianą polityki gospodarczej.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu