Elektrim wypuścił papiery za 200 mln zł

Przemek Barankiewicz
24-04-2001, 20:37

Elektrim wyemitował roczne obligacje imienne o łącznej wartości nominalnej 200 mln zł, które objął PZU Życie. Oprocentowanie obligacji w stosunku rocznym wynosi 19,5 proc. i jest płatne przy ich wykupie. Obligacje mogą być wykupione przed terminem na pierwsze pisemne żądanie Elektrimu (opcja Call), na pierwsze pisemne żądanie posiadaczy obligacji (obligatariuszy) reprezentujących ponad 50 proc. wartości nominalnej obligacji, co do których Elektrim nie zażądał wcześniejszego wykupu (opcja put).

Obligacje nie będą też kwotowane ani notowane na jakiejkolwiek giełdzie papierów wartościowych, rynku pozagiełdowym lub innym centralnie zorganizowanym lub regulowanym rynku papierów wartościowych.

Relacja wartości emisji obligacji do wartości kapitałów własnych Elektrim wynosi 5,1 proc. Relacja wartości emisji obligacji i wszystkich uprzednio wyemitowanych i nieumorzonych obligacji (w tym obligacji zamiennych) do wartości kapitałów własnych Elektrim SA wynosi 50,9 proc.

Operacja ta jest bardzo zbliżona do tej z końca marca, w której nabywcą był Reiffeisem. Warto przypomnieć, że wśród kandydatów do schedy po prezes Lundberg, której dymisja jest coraz bardziej prawdopodobna, wymienia się Grzegorza Wieczerzaka, prezesa PZU Życie.

PZ, ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim wypuścił papiery za 200 mln zł