Czytasz dzięki

Elektrim zdecyduje o powrocie na GPW

opublikowano: 10-10-2019, 17:15

Zwołane na listopad nadzwyczajne walne zgromadzenie Elektrimu zajmie się uchwałą w sprawie powrotu spółki na GPW.

6 listopada przy warszawskiej ulicy Pańskiej liczni akcjonariusze Elektrimu będą mieli kolejną okazję do spotkania. Na żądanie spółki Bithell, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza i posiadającej ponad 78 proc. akcji Elektrimu, zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie.

W jego porządku obrad znalazł się punkt o "podjęciu uchwały w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia dotychczasowych akcji Elektrim do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW".

Elektrim został wykluczony z notowań ponad dekadę temu. Jego drobni akcjonariusze od lat walczą o powrót na giełdę lub o to, by Zygmunt Solorz odkupił ich akcje za wysoką cenę. Zorganizowali się w porozumienie, które zrzesza kilkuset akcjonariuszy, posiadających łącznie ponad 5 proc. akcji.

Przypomnijmy, że akcjonariusze Elektrimu w tym roku już raz podjęli uchwałę w sprawie powrotu na giełdę. Stało się to w styczniu na nadzwyczajnym walnym, zwołanym na żądanie porozumienia drobnych akcjonariuszy spółki. Przedstawiciele spółki Zygmunta Solorza wtedy nie głosowali i uchwała została w kontrowersyjnych okolicznościach przyjęta. Pół roku później kolejne walne tę uchwałę uchyliło.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane