Elektrotim podnosi prognozę

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 14-06-2007, 00:00

Wrocławska firma zarobi o 41,5 proc. więcej, niż podała w prospekcie. Nowa prognoza jest też ostrożna i może zostać podwyższona.

Wrocławska firma zarobi o 41,5 proc. więcej, niż podała w prospekcie. Nowa prognoza jest też ostrożna i może zostać podwyższona.

100 mln zł — tyle mają wynieść w tym roku przychody Elektrotimu, specjalizującego się w instalacjach elektrycznych. To o ponad 5 proc. więcej, niż spółka zapowiadała w trakcie niedawnej oferty publicznej.

— To niewielka, ale też bezpieczna korekta — twierdzi Andrzej Diakun, prezes spółki.

Rośnie rentowność firmy, zarząd zdecydował się więc na odważniejsze podniesienie prognozy zysku netto — o 41,5 proc., do 9,2 mln zł. A ponieważ grupa niedawno wzbogaciła się o Prokom System skonsolidowane wyniki powinny osiągnąć odpowiednio: 110 mln zł i 10 mln zł.

Prezes uważa, że to bardzo prawdopodobne wyniki. Po prostu spółce sprzyja koniunktura i po trzecim kwartale prognozy ponownie mogą być korygowane.

— Nasz portfel zamówień wynosi obecnie 80 mln zł, lada moment podpiszemy umowy na kolejne 10 mln zł. A całe przychody za 2006 r. to 72 mln zł — tłumaczy.

I dodaje, że rynek instalacyjny, powiązany z hossą w budownictwie, rośnie szybciej, niż się spodziewano. W tym roku już o 38 proc. wobec szacunków w granicach 15-20 proc. Andrzej Diakun uważa, że wzrost w całym 2007 r. będzie mieścił się w widełkach 50-100 proc.

— Przed nami jest jeszcze wiele lat prosperity. Buduje się coraz więcej mieszkań, ruszają nowe projekty drogowe i lotnicze, a w perspektywie mamy EURO 2012. W takim otoczeniu rynek musi dynamicznie rosnąć — twierdzi prezes.

Po stronie ryzyka wymienia presje na płace, kurczenie się siły roboczej i trudności w dostępie do materiałów.

Wczoraj kurs akcji spółki wzrósł o 8,33 proc., do 42,90 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu