Elkop wierzy w wiatr

ANP
opublikowano: 27-01-2009, 00:00

Chorzowska spółka przejęła kontrolę nad zależną firmą El-Eko Systems. Ta liczy na polskie i zagraniczne zlecenia.

Chorzowska spółka przejęła kontrolę nad zależną firmą El-Eko Systems. Ta liczy na polskie i zagraniczne zlecenia.

Elkop, specjalizujący się w usługach elektromontażowych, poinformował o dokupieniu 286 mln akcji spółki zależnej El-Eko Systems, zajmującej się projektowaniem farm wiatrowych. Tym samym Elkop stał się właścicielem 100 proc. udziałów. Jak podano w komunikacie, zakup akcji związany jest z kontynuacją prac związanych z projektowaniem farm wiatrowych El-Eko Systems jest niewielką firmą działającą od 8 lat. Elkom nie wyklucza również połączenia El-Eko Systems z innym podmiotem działającym w branży odnawialnych źródeł energii.

— Byliśmy pionierem na polskim rynku energetyki wiatrowej. Ale dopiero teraz przyszedł czas na rozkręcenie działalności. Obecnie szukamy zleceń od polskich i zagranicznych inwestorów. Rozmawiamy z firmami francuskimi i hiszpańskimi. Liczymy również na Bułgarię — mówi Michał Pierzyński, przewodniczący rady nadzorczej El-Eko Systems.

Spółka ma podpisany list intencyjny z francuskim koncernem na projektowanie farm wiatrowych o mocy 100 MW w dwóch miejscach w Polsce. El-Eko Systems poszukuje też terenów pod budowę farm wiatrowych w Polsce i w Bułgarii, a także gromadzi dokumentację do projektu własnych elektrowni w rejonie Dukla — Równe — Rymanów.

W zeszłym tygodniu w akcjonariacie Elkopu ujawnił się Maciej Niebrzydowski, znany inwestor giełdowy. Jak wytłumaczył na łamach "PB", zainwestował w Elkop właśnie ze względu na firmę zależną El-Eko Systems. Farmy wiatrowe postrzega jako atrakcyj

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy