Czytasz dzięki

Elon Musk pojechał po bandzie... pick-upem

Tesla Motors zaprezentowała nowy model elektryczny, którego nie powstydziłby się nawet Batman.

 Miliarder i twórca koncernu zabiera nas w podróż do przyszłości. Albo przeszłości, którą widzieliśmy w dawnych filmach science fiction. Skomplikowane to wszystko, ale tylko zobaczcie to auto. Wszystko jest w nim nieoczywiste.

Elektryczny pick-up o nazwie cybertruck nie przypomina ukochanych przez Amerykanów pojazdów. Elon Musk przed premierą dał zresztą upust narzekaniom, że wszystkie pick-upy wyglądają podobnie, z czym trudno się nie zgodzić. Takiego powiewu ekscentryzmu już dawno nie było na rynku tych aut. Pick-up Muska jest kanciasty, ale to mało powiedziane.

Właściwie to karoseria kompletnie pozbawiona jest zaokrągleń. Konstrukcja wygląda trochę jak pojazd zbudowany z klocków Lego i umieszczony w jakiejś kosmicznej scenerii, wóz bojowy wyjęty wprost z konfliktu zbrojnego przyszłości lub jedna z zabawek Batmana. Zamiast tradycyjnego dachu widzimy wierzchołek na styku przedniej i tylnej szyby. Takie „coś” jeszcze nie jeździło po publicznych drogach.  

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane