Elon Musk pozwany za zniesławienie

opublikowano: 18-09-2018, 07:05

Brytyjski nurek, który w lipcu pomagał w akcji wydobycia 12 nastolatków z zalanej jaskini w Tajlandii, oskarżył Elona Muska o zniesławienie.

Vernon Unsworth pozwał Muska o zniesławienie po tym jak miliarder kilkakrotnie zasugerował, że Brytyjczyk jest pedofilem. Domaga się m.in. 75 tys. USD odszkodowania i zakazania Muskowi dalszego powtarzania bezpodstawnych oskarżeń. 

Wyświetl galerię [1/2]

Fot. REUTERS - Joe Skipper

Przepychanka słowna brytyjskiego nurka z szefem Tesli rozpoczęła się w okresie, kiedy szukano sposobu na wydobycie 12 nastolatków i ich opiekunka z zalanej jaskini. Musk zaoferował wówczas wykorzystanie miniaturowej łodzi podwodnej. Unsworth zarzucił mu, że to działanie mające na celu jedynie rozgłos, bo łódź jest zupełnie nieprzydatna w akcji ratunkowej. Musk odpowiedział na ten zarzut oskarżeniem Brytyjczyka o pedofilię. Potem powtarzał ten zarzut wyrażając zdziwienie, że Brytyjczyk nie kieruje sprawy do sądu. Doczekał się. Sprawa o zniesławienie trafiła do sądów w Kalifornii i Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu