Czytasz dzięki

Elon Musk zapewni czystą wodę mieszkańcom Flint

opublikowano: 12-07-2018, 10:16

Miliarder i wizjoner Elon Musk zobowiązał się zapewnić czystą wodę mieszkańcom amerykańskiego miasta Flint, które pogrążone jest w depresji z powodu dekoniunktury branży motoryzacyjnej w nieodległym Detroit.

- Uznajcie to za zobowiązanie, że ufunduję przywrócenie czystej wody w każdym domu we Flint, w którym jest ona skażona – napisał Musk na Twitterze. – Nie żartuję – podkreślił.

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

Woda we Flint była skażona ołowiem po tym jak w 2014 roku władze stanu Michigan zmieniły źródło jej dostaw. Stan twierdzi, że obecnie woda udostępniona w mieście spełnia już normy, ale według niektórych mieszkańców nadal nie nadaje się do picia.

- Większość domów we Flint ma bezpieczną wodę, ale mieszkańcy stracili wiarę w rządowe testy – napisał Musk. 

Szef Tesli zapowiedział zorganizowanie podczas weekendu akcji instalowania filtrów przez wolontariuszy.

Aktywność Muska, również związana z niedawną akcją ratunkową w Tajlandii, spotkała się z krytyką czwartego pod względem wielkości akcjonariusza Tesli, który wezwał prezesa spółki, aby skoncentrował się bardziej na biznesie i przedłużającej się walce o zwiększenie produkcji aut model 3.

- Do rozwiązania tych problemów potrzebny jest spokój. Byłoby dobrze skoncentrować się na podstawowym zadaniu – powiedział James Anderson, partner i zarządzający portfelem w Baillie Gifford & Co.,

 

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane