Elstar Oils podtrzymał prognozę wyników w 2005 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 15:21

Elstar Oils po podaniu wyników za trzy kwartały podtrzymał prognozy na ten rok zakładające osiągnięcie 7,1 mln zł zysku netto i 140 mln zł przychodów - wynika z raportu kwartalnego spółki.

Elstar Oils po podaniu wyników za trzy kwartały podtrzymał prognozy na ten rok zakładające osiągnięcie 7,1 mln zł zysku netto i 140 mln zł przychodów - wynika z raportu kwartalnego spółki.

"W wyniku przeprowadzonego skupu rzepaku zarząd podtrzymuje realizację zadeklarowanych prognoz na rok 2005 i nie dokonuje korekty budżetu. Ostrożność prognoz spowodowana jest skalą i zakresem działań inwestycyjnych prowadzonych w spółce w przeciągu całego bieżącego roku" - napisała spółka w komentarzu do raportu za III kwartał.

W trzecim kwartale spółka miała 2,1 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 37,2 mln zł. Narastająco, po trzech kwartałach, spółka zanotowała zysk netto w wysokości 4,7 mln zł przy przychodach ze sprzedaży 97,1 mln zł.

Elstar poinformował, że wyniki są wyższe od zaplanowanych w budżecie spółki, który przewidywał że po dziewięciu miesiącach 2005 r. zysk netto wyniesie 4,1 mln zł, a przychody 95,1 mln zł. Spółka ocenia, że realizacja wszystkich zaplanowanych na ten rok inwestycji wpłynie istotnie na wyniki Elstar Oils w roku 2006.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane