EMC Instytut Medyczny zakończył budowę księgi popytu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-07-2005, 11:38

Transza dla inwestorów instytucjonalnych obejmująca 1,2 mln akcji nowej emisji serii C spółki EMC Instytut Medyczny zostanie sprzedana w całości - poinformował w piątek PAP prezes EMC Piotr Gerber. W piątek w południe zakończyła się rozpoczęta w czwartek budowa księgi popytu na akcje spółki.

 Transza dla inwestorów instytucjonalnych obejmująca 1,2 mln akcji nowej emisji serii C spółki EMC Instytut Medyczny zostanie sprzedana w całości - poinformował w piątek PAP prezes EMC Piotr Gerber. W piątek w południe zakończyła się rozpoczęta w czwartek budowa księgi popytu na akcje spółki.

    "Jeszcze nie mam dokładnych informacji z dzisiaj, ale sądząc po stanie na czwartek transza dla inwestorów instytucjonalnych zostanie sprzedana w całości" - powiedział prezes. "Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić jaka będzie cena emisyjna" - dodał.

    EMC zaoferuje w sumie 1,5 mln akcji serii C, w tym 300 tys. w transzy dla inwestorów indywidualnych. Przedział cenowy akcji ustalono na poziomie 7-8 zł za papier. Zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych potrwają od 18 do 21 lipca, a w transzy indywidualnej od 18 do 20 lipca. Bankowy Dom Maklerski PKO BP, oferujący akcje spółki, wycenił papiery firmy metodą DCF na 10,05 zł. Według wyceny porównawczej wartość jednej akcji EMC IM określono na 6,70 zł.

    Według wcześniejszych informacji spółka liczy, że uzyska z emisji blisko 12 mln zł, które zamierza przeznaczyć na remonty i modernizacje szpitali, zakup sprzętu medycznego, remont przychodni oraz na zakup 48 proc. udziałów w firmie Lubmed. EMC w swojej strategii zakłada objęcie w ciągu 10 lat opieką medyczną szpitalną i specjalistyczną 5 proc. mieszkańców Polski, czyli około 2 mln osób. Ma to nastąpić przez stworzenie sieci kilkudziesięciu szpitali.

    Obecnie spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej zapewniają opiekę medyczną dla 200 tys. mieszkańców województw dolnośląskiego i opolskiego. EMC jest właścicielem trzech szpitali.

    Firma zakłada, że w tym roku jej przychody ze sprzedaży wyniosą25,98 mln zł, a zysk netto 654 tys. zł. W 2006 roku EMC planuje 62,1 mln zł przychodów i 1,5 mln zł zysku netto.

    Cena emisyjna akcji serii C EMC Instytutu Medycznego została ustalona na 7,60 zł, podczas gdy przedział wynosił 7-8 zł za papier - poinformowała spółka w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EMC Instytut Medyczny zakończył budowę księgi popytu