Emperia znowu poszła na zakupy

WIS
26-10-2007, 00:00

Holding kupił bielską spółkę Euro Sklep. Pod jej szyldem działa 258 placówek handlowych w południowej Polsce.

Holding kupił bielską spółkę Euro Sklep. Pod jej szyldem działa 258 placówek handlowych w południowej Polsce.

Emperia Holding rośnie jak na drożdżach. Po niedawnym przejęciu firmy hurtowej na północy Polski, teraz wybrała się na zakupy na południe. Poinformowała o zakupie 100 proc. akcji spółki Euro Sklep z Bielska-Białej za 10,5 mln zł.

Spółka ta rozwija pod swoim szyldem sieć sklepów spożywczych (własnych i franczyzowych). Ma 258 placówek na Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce. W 2006 r. Euro Sklep wypracował ponad 1,7 mln zł zysku netto.

— Sieć Euro Sklep jest już szóstą z kolei spółką, na której przyłączenie zdecydowaliśmy się w tym roku. Jest to kolejny krok w realizacji celów strategicznych holdingu. Nie poprzestaniemy na tym i zamierzamy bardzo intensywnie się rozwijać: zarówno organicznie, jak i przez kolejne przyłączenia — mówi Artur Kawa, prezes Emperia Holding.

Na kolejne zakupy holding chce przeznaczyć ponad 200 mln zł z niedawnej emisji akcji.

Nakłady inwestycyjne w latach 2007-08, uwzględniając intensywny rozwój organiczny, mają wynieść łącznie blisko 500 mln zł.

Po pierwszym półroczu Emperia osiągnęła 2,18 mld zł przychodów i zysk netto 49,4 mln zł. W całym 2007 r. grupa planuje zwiększenie sprzedaży do 4,4 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emperia znowu poszła na zakupy