Enea też chce sięgnąć po kapitał

opublikowano: 19-01-2022, 07:56

Nie tylko PGE zamierza przeprowadzić emisję akcji - Enea poinformowała o planie emisji nie więcej niz 88,29 mln walorów.

Obecnie kapitał zakładowy Enei dzieli się na 441 mln walorów.

Emisja będzie skierowana do wybranych inwestorów z wyłączeniem prawa poboru. Zostanie przeprowadzona w trybie subskrypcji prywatnej.

“Celem emisji akcji serii D jest pozyskanie środków na finansowanie projektów inwestycyjnych w obszarze dystrybucji Grupy Kapitałowej Enea (m.in. rozbudowa i modernizacja sieci wysokiego i średniego napięcia, instalacja liczników zdalnego odczytu oraz przyłączanie do sieci nowych odbiorców), realizowanych przez Enea Operator sp. z o.o., z wyłączeniem możliwości finansowania aktywów węglowych” - podano.

Walne w sprawie emisji zwołano na 10 marca.

“Informacja nieoczekiwana i negatywna mająca podobny wydźwięk jak w PGE. Skarb Państwa posiada 51,5 proc. akcji w spółce i będzie musiał uczestniczyć w emisji, aby nie stracić kontroli. Po bieżącej cenie spółka mogłaby pozyskać do 750 mln zł, zapewne wśród innych podmiotów z dominującym udziałem MSP” - komentuje Krystian Brymora, analityk DM BDM.

Wczoraj o zamiarze emisji akcji poinformowała również PGE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane