ENION ma serwery w klastrze

ZŁO
opublikowano: 09-08-2006, 00:00

Grupa energetyczna ENION zdecydowała się na budowę klastra geograficznego, który bazuje na serwerach uniksowych firmy IBM. System został oparty na maszynach IBM System p5 570 oraz IBM System p5 550, pracujących w dwóch lokalizacjach.

Serwer IBM System p5 570 został logicznie podzielony na dwie maszyny obsługujące odrębne systemy ERP — firmy SAP dla potrzeb centrali oraz Impuls BPSC, który jest wykorzystywany przez oddziały w Bielsku-Białej i Krakowie. Klaster powstał na bazie serwerów z krakowskiej centrali firmy oraz oddziału z Będzina.

Uruchomienie jednej platformy sprzętowej oraz systemowej firmy IBM realizowane było równolegle z wdrożeniem systemu ERP Impuls BPSC w oddziałach w Bielsku–Białej i Krakowie. Impuls BPSC został zintegrowany z funkcjonującymi systemami IT, co umożliwiło ewidencję danych potrzebnych do obsługi procesu sprzedaży energii elektrycznej. System ułatwił proces kalkulacji i planowania kosztów oraz zarządzania obiektami technicznymi. Dodatkowo spółka ENION zakupiła macierz dyskową DS4500 oraz system IBM Tivoli Storage Manager, niezbędny dla zapewnienia backupu danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu