Epidemia w Wielkopolsce...

Jacek Kowalczyk
opublikowano: 05-10-2009, 06:56

 ...od razy wyjaśniamy. Chodzi o  epidemię bezrobotnych absolwetów. Jest są województwa, gdzie jest w miarę normalnie. Sprawdź, jakich...

Kryzys najmocniej uderza w ludzi młodych — właśnie w tej grupie bezrobocie rośnie najszybciej. Liczba osób poniżej 25. roku życia zarejestrowanych w urzędach pracy wzrosła przez rok prawie o jedną trzecią. Ale zjawisko nie wygląda tak samo w całej Polsce. W jednych regionach bezrobocie wśród młodych rośnie w zastraszającym tempie, w innych prawie nic się nie dzieje.

Zdecydowanie najgorsza sytuacja jest w Wielkopolsce. Liczba bezrobotnych poniżej 25. roku życia wzrosła tu przez rok o połowę — z 20 do 30 tys. W tym wieku jest już co czwarty bezrobotny Wielkopolanin. Mimo że to właśnie województwo wielkopolskie jest tym, które od lat szczyci się najniższym poziomem bezrobocia w całym kraju.

— Mamy rekordowo niskie bezrobocie dla całej populacji, ale też rośnie ono najszybciej. Sytuacja na rynku pracy jest coraz gorsza, więc naszym młodym ludziom trudniej zacząć karierę zawodową niż absolwentom w innych regionach. Na bezrobociu jest coraz więcej specjalistów z wieloletnim stażem, więc firmy tym mniej chętnie zatrudniają ludzi bez doświadczenia — tłumaczy Bernadeta Ignasiak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

Wielkopolska przeżywa epidemię zwolnień grupowych.

Tymczasem problem młodych bezrobotnych narasta bardzo powoli w biedniejszych regionach. W województwach kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim tempo powiększania się tej grupy jest prawie pięciokrotnie mniejsze niż w Wielkopolsce. Przez rok przybyło odpowiednio 11 proc. i 13 proc.   

Epidemia w Wielkopolsce... Epidemia w Wielkopolsce... Epidemia w Wielkopolsce... Epidemia w Wielkopolsce...

Więcej w dziejszym „PB“

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Kowalczyk

Polecane