Equinix zainwestuje w Polsce 45 mln USD

opublikowano: 13-11-2018, 11:54

Equinix, największy na świecie dostawca centrów danych i usług kolokacji, otwiera w Warszawie swoje pierwsze w Europie Centrum Rozwoju Produktu. W ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje w rozwój polskiego centrum 45 mln USD.

Warszawskie centrum rozwoju produktów będzie trzecim ośrodkiem rozwojowym w strukturach Equinixa obok Doliny Krzemowej i Singapuru. Będzie ono opracowywać i testować zaawansowane technologicznie rozwiązania sieciowe, które następnie znajdą zastosowanie w ponad 200 centrach danych Equinixa na świecie. 

Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce
Zobacz więcej

Nowa inwestycja

Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce Equinix

W tym roku, w warszawskim centrum rozwoju produktu znajdzie zatrudnienie 40 osób, a do końca 2019 roku liczba pracowników zwiększy się do 90. Będą to inżynierowie oraz menedżerowie produktu. 

- Polska jest idealnym miejscem do ulokowania Centrum Rozwoju Produktu ze względu na bardzo dobrych inżynierów, a zwłaszcza ekspertów od oprogramowania, którzy cieszą się na świecie doskonałą renomą. Chcemy zatrudniać najlepszych specjalistów, by tworzyli rozwiązania, które wspomogą cyfryzację gospodarki – mówi Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce

W Warszawie powstawać będzie przyjazne klientom oprogramowanie sieciowe, oraz będą prowadzone badania i prace nad rozwojem wirtualnej struktury IT, w celu przyśpieszenia cyfrowej transformacji biznesu. 

Notowany na NASDAQ Equinix działając na 40 rynkach na pięciu kontynentach. W Polsce jest obecny od 2016 roku, kiedy  przejął Telecity wraz z dwoma centrami danych w Warszawie oraz punktem wymiany ruchu internetowego – platformą PLIX, będącą obecnie największym węzłem Equinix w Europie i czwartym na świecie. Obsługuje w Polsce ponad 360 klientów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu