Era wprowadziła możliwość pobierania muzyki w plikach MP3

Polska Agencja Prasowa SA
16-06-2005, 14:00

Sieć Era, należąca do operatora telefonii komórkowej PTC, jak pierwsza sieć w Polsce wprowadziła możliwość pobierania przez telefon pełnych utworów muzycznych w postaci plików w formacie MP3 - poinformował operator w czwartkowym komunikacie.

Sieć Era, należąca do operatora telefonii komórkowej PTC, jak pierwsza sieć w Polsce wprowadziła możliwość pobierania przez telefon pełnych utworów muzycznych w postaci plików w formacie MP3 - poinformował operator w czwartkowym komunikacie.

    Pobieranie plików z muzyką jest płatne i odbywa się za pomocą programu, który trzeba zainstalować w telefonie, lub też za pomocą strony internetowej - wynika z komunikatu.

    Operator podaje, że w swojej bazie ma ponad 6 tys. utworów muzycznych.

    MP3 to najbardziej popularny obecnie format kompresji dźwięku wysokiej jakości. Swoją popularność zawdzięcza głównie szybkiemu rozwojowi internetu i małym rozmiarom plików (są one nawet kilkadziesiąt razy mniejsze niż zwykłe, bez kompresji) przy dobrej jakości odtwarzanej muzyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Era wprowadziła możliwość pobierania muzyki w plikach MP3