Erbud wygrał 100 mln zł

Po 11 latach zakończył się proces budowlanej spółki i banku Millennium.

Sąd Apelacyjny w Warszawie przyznał Erbudowi rację z sporze z bankiem Millennium, który dotyczył opcji walutowych.

— Wartość przedmiotu sporu wynosiła ponad 71 mln zł, uwzględniając należność główną oraz straty poniesione przez Erbud, koszty prawników i prowadzenia procesu itp. Sąd nie uznał jednak części kosztów i zasądził 51,4 mln zł plus odsetki, czyli w sumie 103 mln zł — mówi Agnieszka Głowacka, wiceprezes Erbudu ds. finansowych.

Budowlana grupa złoży wezwanie do zapłaty, jednak bankowi przysługuje prawo do kasacji. Bank poinformował, że na tę kwotę nie została utworzona rezerwa, więc obciąży ona wynik finansowy w IV kw. 2021 r. „Wyrok jest prawomocny, jednak może zostać zaskarżony przez bank w drodze skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Decyzja co do wniesienia skargi kasacyjnej zostanie podjęta po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego i jego analizie” — czytamy w komunikacie Millennium.

Erbud złożył pozew w 2010 r., na wyrok czekał aż 11 lat. Agnieszka Głowacka informuje, że nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia wyroku, ale w ustnym sąd stwierdził, że Erbud zgłosił się do banku w dobrej wierze, chcąc zabezpieczyć kontrakty realizowane w Polsce i rozliczane w euro. Zaoferowano mu jednak produkt, który umów nie zabezpieczał, a firmę narażał na straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane