Ergis wejdzie na giełdę dzięki fuzji z Eurofilms

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 23-01-2007, 00:00

Szykuje się duża fuzja, dzięki której na GPW obecny będzie mocny gracz w przetwórstwie tworzyw sztucznych w naszym regionie Europy.

Szykuje się duża fuzja, dzięki której na GPW obecny będzie mocny gracz w przetwórstwie tworzyw sztucznych w naszym regionie Europy.

Eurofilms połączy się ze swoim największym akcjonariuszem Ergisem, który w ten sposób wejdzie na warszawską giełdę — wynika z nieoficjalnych, ale potwierdzonych informacji „PB”. Po tej fuzji na GPW notowana będzie jedna z największych firm w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowej. Nowy podmiot ma mieć przychody około 330 mln zł.

O możliwym debiucie giełdowym Ergisu, który jest czołowym przedsiębiorstwem w przetwórstwie PCW, jego władze wspominały już przy okazji oferty publicznej Eurofilms.

— Wolałbym się wstrzymać z komentarzem, w jaki sposób to może zostać przeprowadzone — mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergis.

Giełdowy scenariusz dla Ergisu był tym bardziej aktualny, że Eurofilms bardzo dobrze poradził sobie na warszawskim parkiecie. Jednak zamiast samodzielnego debiutu zdecydowano się na połączenie obu powiązanych ze sobą firm. Według informacji „PB”, fuzja tych spółek to efekt strategii budowania największego producenta w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych w regionie środkowoeuropejskim.

— Istotne informacje przekazujemy raportami bieżącymi — zaznacza Grzegorz Kędzierski, prezes Eurofilms.

Giełdowy Eurofilms jest drugim w Polsce producentem folii rozciągliwej, tzw. stretch. Spółka w połowie ubiegłego roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Prognoza finansowa na cały ubiegły rok zakładała wypracowanie 127,5 mln zł przychodów i 5,5 mln zł zysku netto. Ergis posiada 52,67 proc. Eurofilms. W 2005 r. przychody tej grupy (bez Eurofilms) sięgnęły 200 mln zł. Według informacji „PB”, fuzja ma na celu jak najlepsze wykorzystanie koniunktury na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. W najbliższych trzech latach dynamika popytu na produkty z tego segmentu w naszym regionie ma rosnąć średniorocznie około 7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ergis wejdzie na giełdę dzięki fuzji z Eurofilms