Esotiq&Henderson chce przejść na główny rynek w tym roku

ISBNews
17-02-2015, 11:57

Esotiq & Henderson w tym roku planuje przeniesienie notowań z NewConnect na główny parkiet GPW.

Liczy na zatwierdzenie prospektu "w najbliższych miesiącach",  poinformował prezes Adam Skrzypek. Odzieżowa firma planuje ponadto dalszy dynamiczny wzrost sieci sprzedaży i efektywności.

"Czekamy na zatwierdzenie prospektu przez KNF. Zarząd spodziewa się decyzji w najbliższych miesiącach" - powiedział Skrzypek, cytowany w komunikacie.

Przychody Esotiq & Henderson w IV kw. 2014 roku wyniosły 26,84 mln zł i były wyższe o 2% r/r. W całym roku przychody wzrosły do 105,07 mln zł, czyli o 17% r/r.

Zysk netto Esotiq & Henderson w IV kw. 2014 r. wyniósł 1,6 mln zł (wzrost o 8% r/r). Zysk netto spółki narastająco w 2014 roku wyniósł 5,21 mln zł i był wyższy aż o 48,5% niż w 2013 r.

"Nasza kolekcja została bardzo dobrze przyjęta przez rynek, asortyment był dobrze dobrany. Zmieniliśmy też sposób dystrybucji towaru w sieci i zapewniliśmy wyższe stany wyjściowe towarów w salonach. Spory wpływ na wartość sprzedaży miała także agresywna polityka trademarketingowa" - wskazał prezes Esotiq & Henderson.

Esotiq & Henderson przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcja i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Esotiq&Henderson chce przejść na główny rynek w tym roku