Estonia i Finlandia myślą o wspólnym gazociągu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-12-2005, 21:10

Estonia i Finlandia rozważają pomysł budowy gazociągu, który połączyłby oba kraje. Gazociąg miałby przebiegać po dnie Zatoki Fińskiej - poinformował w poniedziałek estoński minister spraw zagranicznych Urmas Paet po spotkaniu z fińskim partnerem Erkki Tuomioją.

Estonia i Finlandia rozważają pomysł budowy gazociągu, który połączyłby oba kraje. Gazociąg miałby przebiegać po dnie Zatoki Fińskiej - poinformował w poniedziałek estoński minister spraw zagranicznych Urmas Paet po spotkaniu z fińskim partnerem Erkki Tuomioją.

    Paet powiedział, że trwają prace nad badaniem kosztów takiej inwestycji. Szczegółów projektu nie podał.

    Fiński minister, który przebywał w poniedziałek w Tallinie, oświadczył, że jego kraj nie wyklucza, że w przyszłości przyłączy się do gazociągu rosyjsko-niemieckiego.

    "Jesteśmy zainteresowani nowymi połączeniami gazowymi, bo Finlandia może w przyszłości potrzebować więcej gazu niż teraz" - powiedział Tuomioja.

    Gospodarz spotkania, szef estońskiej dyplomacji,  przypomniał o niezadowoleniu swego kraju ze sposobu zawarcia przez Niemcy i Rosję kontraktu na budowę Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku. Jego zdaniem wymiana informacji między krajami nadbałtyckimi i ich współpraca powinna być lepsza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Estonia i Finlandia myślą o wspólnym gazociągu