EUR/USD czeka na wybicie górą lub dołem

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 03-09-2007, 00:00

Sytuacja na rynku EUR/USD jest niejednoznaczna. Gdy 24 sierpnia kurs tej pary wybił się powyżej 1,3632 dolara, negując w ten sposób podażowy wpływ formacji podwójnego szczytu na wykresie dziennym, zwyżka do rekordów wszech czasów wydawała się tylko kwestią dni. Zwłaszcza że rynki spekulowały na temat obniżki stóp procentowych przez Fed.

Kolejne dni przynosiły jednak stabilizację EUR/USD poniżej poziomu 1,37 dolara. Impulsem do wybicia z niej nie stało się piątkowe wystąpienie szefa Fed, który zapowiedział pomoc w przezwyciężeniu kryzysu na rynku kredytów hipotecznych, ale nie obiecał obniżki stóp, jak tego oczekiwano.

W tym tygodniu uwaga graczy będzie koncentrowała się na wynikach posiedzeń ECB i BoE, sierpniowym raporcie z amerykańskiego rynku pracy oraz Beżowej Księdze. Publikacje te nie pozwalają jednak prognozować zachowania EUR/USD. Pozostaje więc skupić się na AT i czekać na trwałe wybicie poniżej 1,36 lub ponad 1,3674 za dolara.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy