Euro osłabło z powodu wyborów we Francji

MOSTOSTAL ZABRZE - HOLDING S.A.
22-04-2002, 08:58

LONDYN (Reuters) - Na początku poniedziałkowych notowań w Europie euro osłabło wobec dolara, ponieważ kandydat skrajnej prawicy Jean-Marie Le Pen niespodziewanie zakwalifikował się do drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji. Kurs, który przez większość ubiegłego tygodnia utrzymywał się w kolicach 89 centów spadł do godziny 8.55 do 88,81 centa.

Analitycy spodziewają się jednak, że Le Pen, słynący z ostrych wypowiedzi przeciwko imigrantom i Unii Europejskiej, przegra w drugiej turze wyborów z obecnym prezydentem Francji, Jacques'em Chirakiem.

Inwestorzy na rynkach walutowych będą czekać na wstępne dane o kwietniowej inflacji z włoskich miast w poniedziałek i niemieckich landów w tym tygodniu.

W poniedziałek Komisarz ds. Polityki Monetarnej Pedro Solbes powiedział, że inflacja w strefie euro spadnie poniżej dwóch procent w drugiej połowie tego roku.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MOSTOSTAL ZABRZE - HOLDING S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Euro osłabło z powodu wyborów we Francji