Euro tylko 1,38 USD? To całkiem możliwe

Marek Wołos
opublikowano: 03-09-2008, 00:00

Wczorajsze poranne osłabienie złotego sięgnęło rekordowych poziomów. USD/PLN znalazł się najwyżej od marca br., osiągając dzienne maksimum powyżej 2,3250. EUR/PLN przekroczył granicę 3,36.

Słabszy złoty to skutek silnych spadków eurodolara. Kurs wspólnej waluty znalazł się poniżej 1,45 USD. Ostatnio tak nisko był w lutym. Taniejąca ropa zmniejsza presję inflacyjną w Europie, a za tym idą mniejsze nadzieje na podwyżki stóp procentowych. Euro traci więc przewagę nad USD. Na rynku EUR/USD zmienia się trend. Do końca roku kurs euro powinien spadać nawet do 1,38 USD. Każdą korektę wzrostową EUR/USD i złotego warto wykorzystywać do zajmowania długich pozycji w dolarach. Globalni inwestorzy już od dawna kupują dolary, które następnie inwestują na rynku kapitałowym w USA i w tanie nieruchomości.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu