Euromark Polska pozwany przez Meritum Bank ICB

DI
07-04-2011, 08:24

Zarząd "Euromark Polska" poinformował o  otrzymaniu odpisu pozwu wniesionego przez Meritum Bank ICB z siedzibą w  Gdańsku w sprawie "o zapłatę z żądaniem ewentualnym o ustalenie harmonogramu zapłaty ceny".

Pozew dotyczy umowy sprzedaży praw do znaku towarowego Alpinus zawartej pomiędzy Bankiem Współpracy Europejskiej (poprzednia nazwa Meritum Bank ICB) a "Euromark Polska" z 5 października 2004 roku.

Wartość przedmiotu sporu wskazana przez powoda wynosi 10.818.000 zł z VAT (8,79 mln zł bez VAT). Struktura pozwu przewiduje dwa warianty zaspokojenia Meritum Bank ICB, przy czym niezaakceptowanie przez sąd jednego z wariantów ma skutkować wnioskiem o przyjęciem drugiego:

wariant 1: zasądzenie od Euromark Polska na rzecz banku kwoty 10.818 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami od tej kwoty od dnia 3 grudnia 2010 roku do dnia zapłaty;

wariant 2: ustalenie harmonogramu zapłaty kwoty 8.795 tys. zł netto przez Euromark Polska na rzecz banku w 23 ratach kwartalnych.

Euromark Polska jest przekonany, iż rozsądne i jedynie akceptowalne przez sąd jest przyjęcie wariantu spłaty ratalnej.

- W przypadku braku osiągnięcia przez Emitenta polubownego porozumienia z Bankiem, Emitent z zadowoleniem przyjmie decyzję sądu o wyznaczeniu harmonogramu spłaty, który będzie zgodny z warunkami i postanowienia Umowy oraz przedstawi sądowi swoje stanowisko odnośnie kwot i terminów do jego sporządzenia. Zdaniem Emitenta narzucenie jakiegokolwiek ostatecznego terminu spłaty jest sprzeczne z intencjami Umowy - głosi komunikat.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Euromark Polska pozwany przez Meritum Bank ICB