Europa: rosną akcje amerykańskich emitentów

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 19-09-2001, 12:41

Amerykańskie akcje zwyżkują w Europie po tym jak część inwestorów uznała, że wyczerpuje się impuls spadkowy, a poziom cenowy walorów daje szansę na zysk. Wśród akcji cieszących się zainteresowaniem inwestorów znalazły się Compaq, Ford Motor, American Express.

Początek tygodnia stał pod znakiem spadków. Inwestorzy ulegli przewidywaniom, że ubiegłotygodniowe ataki terrorystyczna mogą wpędzić spowalniającą gospodarkę w objęcia recesji. Po mocnych spadkach podczas pierwszych sesji po wznowieniu handlu, coraz odważniejsze są opinie o zbliżającym się odreagowaniu przeceny.

- Oczekuję silnej korekty wzrostowej, która nadejdzie już w niedługim czasie - ocenia Mark Beale zarządzający New Star Asset Management.

- Rynek był wyprzedany, jeszcze przed tragicznymi wydarzeniami. Obecnie poziom wyprzedania został jedynie pogłębiony, dlatego zastanawiam się, które akcje kupić - dodaje Mark Beale.

Compaq zyskał 9 centów i sięgnął 8,61 USA w Niemczech. Wcześniej kurs producenta komputerów został strącony o 18 proc. Z kolei American Express odrobił 13 centów po 22 proc. zjeździe w poniedziałek i wtorek. W obliczu ataków spółka opublikowała korektę wyników. Natomiast dystrybutor Linuxa - Red Hat stracił 17 centów po informacji o przewidywanej stracie, której rozmiary wzrosną w stosunku do wyniku szacowanego wczesniej.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: rosną akcje amerykańskich emitentów