"Europę czeka 25 lat stagnacji"

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 12-03-2014, 12:44

Znany inwestor George Soros powiedział, że Europę czeka 25 lat stagnacji w japońskim stylu o ile politycy nie będą kontynuować integracji bloku walutowego i nie zmienia polityki, która zniechęciła banki do udzielania kredytów, informuje Bloomberg.

Choć kryzys finansowy, który dręczył Europę od 2010 roku skończył się, to kontynent wciąż zmaga się z kryzysem politycznym dzielącym region na kredytodawców i dłużników. W tym samym czasie banki zamiast być zachęcone do udzielania kredytów pobudzających gospodarkę, zostały poddane stres testom.

- Europa może nie przetrwać 25 lat stagnacji. Konieczna jest dalsza integracja. Trzeba rozwiązać problem banków, ponieważ Europa zostaje w tyle za resztą świata w kwestii bankowości – powiedział Soros.

Inwestor od dawna krytykuje to jak zaprojektowana została strefa euro oraz cięć budżetowych narzuconych na zadłużone kraje takie jak Grecja i Hiszpania w czasie największego kryzysu.

George Soros, fot. Bloomberg
George Soros, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Polecane