Czytasz dzięki

Europie brakowało drogowskazu z Anglii

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 08-05-2007, 00:00

Mieszany przebieg miały notowania na zachodnioeuropejskich parkietach. Z powodu święta nie działała giełda w Londynie. Przez większą część dnia lekką przewagę miała strona podażowa, którą wspierały przecena na rynku ropy oraz korekta w sektorze bankowym.

Wzmożony handel dotknął papiery ABN Amro, jednej z największych instytucji finansowych Holandii. Bank zdecydował się odrzucić, jako zbyt mało atrakcyjną, wartą 24,5 mld USD ofertę odkupienia amerykańskiego oddziału LaSalle.

W Paryżu spore zainteresowanie towarzyszyło wymianie walorów spółek budowlanych i inżynieryjnych. W górę szedł kurs Bouygues oraz Alstom. Cieszyć się mogli także akcjonariusze EADS.

Pierwsza faza notowań za oceanem stała pod znakiem wzrostów, co należy tłumaczyć spekulacjami i nadziejami co do poluzowania polityki monetarnej podczas środowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane