Czytasz dzięki

„EURUSD przełamie kluczową barierę”

Jeżeli prezes EBC Mario Draghi nie zaostrzy interwencji zmierzających do osłabienia euro, notowania wspólnej waluty wkrótce umocnią się powyżej pułapu 1,40 USD, oceniają eksperci instytucji finansowych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Jeżeli na czwartkowej konferencji po posiedzeniu EBC Mario Draghi ograniczy się do wspomnienia o problemach związanych z siłą euro, może to nie wystarczyć do osłabienia wspólnej waluty, uważa Lee Hardman, strateg walutowy banku BOTM-UFJ. Przed konferencją euro wzmacnia się wobec amerykańskiej waluty o 0,2 proc., do 1,3940 USD, będąc o krok od wyjścia na 2,5-letni szczyt.

Przełamanie psychologicznej bariery 1,40 USD oznaczałoby według niego przyspieszenie zwyżek do 1,42 USD, a nawet 1,44 USD. Choć większość traderów i strategów jest podobnego zdania na temat kierunku notowań, to jednak przyznają oni, że dalsze zwyżki zwiększyłyby presję na EBC, by ten podjął bardziej zdecydowane kroki.

- Przełamanie pułapu 1,40 USD oznaczałoby zwiększenie presji politycznej, by EBC pokazał swoją skłonność do podjęcia działań – napisał w notce do klientów Tom Levinson, strateg walutowy banku ING.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane