Evans: Amerykanie potrzebuję większej pomocy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 2020-09-24 20:37

Miliony Amerykanów powinny dostać większą pomoc od prawodawców, uważa Charles Evans, przewodniczący Banku Rezerw Federalnych z Chicago, którego cytuje Reuters.

Czołowy przedstawiciel władz monetarnych w Stanach Zjednoczonych w ten sposób odniósł się do impasu w Kongresie odnośnie nowego programu ratunkowego.

Charles Evans, szef Fed oddziału z Chicago
Bloomberg

Podejmujemy bardzo poważne i niepotrzebne ryzyko, jeśli nie udzielimy pomocy federalnej gospodarstwom domowym pozostającym bez pracy – powiedział Evans.

W jego opinii, potencjalna dziura w zagregowanym popycie może być bardzo duża. Uważa, że potrzebna jest większa ulga podatkowa aby ograniczyć dalsze szkody dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, zwłaszcza w społecznościach „wrażliwych”.

Fed jest zdecydowany używać „pełnego zakresu narzędzi”, dopóki gospodarka nie wróci na właściwą drogę do pełnego zatrudnienia i stabilnych cen – ponownie zapewnił Evans.