Evans za 25-pkt podwyżkami stóp

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 01-04-2022, 20:59

Charles Evans, szef Banku Rezerw Federalnych z Chicago uważa, że na obecnym etapie przyjęty przez większość z Fed plan sześciu podwyżek stóp w tym roku o 25 pb jest zgodny z jego zapatrywaniami.

Charles Evans, szef oddziału Fed z Chicago
Charles Evans, szef oddziału Fed z Chicago
fot. Bloomberg

Moja własna ocena wyjściowa jest zgodna z prognozą mediany, chociaż biorąc pod uwagę dużą niepewność, z jaką mamy dziś do czynienia, doskonale zdaję sobie sprawę, że zmiany mogą nastąpić w sposób, który zmusiłby mnie do rewizji mojej oceny – powiedział Evans.

Bankier uważa, że obecny wzrost presji cenowej jest spowodowany zarówno tymczasowymi bodźcami, jak i trudnościami w łańcuchu dostaw, które pojawiły się już podczas pandemii i pogłębiły po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Te czynniki wraz z ciągle nie zakończoną pandemią stwarzają wysokie ryzyko wzrostu inflacji i ryzyko spadku wzrostu gospodarczego – powiedział Evans.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane