Evergrande nie wypłaciło kuponu od obligacji

ARŻ
opublikowano: 30-12-2021, 06:40

Chiński gigant deweloperski od wtorku zalega z wypłatą inwestorom kuponu od obligacji o łącznej wartości 255 mln USD, pisze Reuters.

Niezrealizowana wypłata dotyczy obligacji z terminem zapadalności w czerwcu 2023 i 2025 roku. Reuters podał w czwartek, że kuponu nie otrzymała część inwestorów, zaś Bloomberg napisał w środę, że śladów płatności nie odnotowano w ogóle.

Na początku czwartkowej sesji giełdowej w Hongkongu akcje Evergrande taniały o 9,7 proc. do 1,49 HKD, podczas gdy indeks Hang Seng rósł o 0,5 proc.

Czwartkowy spadek Evergrande zniweczył zyski z początku tego tygodnia, kiedy rynek cieszył się z postępu poczynionego przez firmę we wznawianiu prac budowlanych.

„Brak płatności pokazuje, że Evergrande nadal nie radzi sobie dobrze, mimo że oddaje do użytku kolejne nieruchomości” - powiedział Thomas Kwok, analityk CHIEF Securities z Hongkongu.

Zaufanie rynku do Evergrande, którego zadłużenie sięga 300 mld USD, a także innych spółek z chińskiego sektora nieruchomości, jest coraz bardziej ograniczone. W styczniu wiele firm deweloperskich musi wykupić swoje obligacje, a spora część z nich może nie mieć na to środków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane