Excellence rozważa przejęcie na rynku suplementów

opublikowano: 29-03-2021, 16:01

Producent syropów chce zaistnieć w handlu suplementami diety dzięki akwizycjom. Przygotowuje już drugą transakcję.

Notowany na NewConnect Excellence producent syropów przyjął w strategii ekspansję na rynku suplementów diety, wyrobów medycznych i kosmetyków. W lutym sfinalizował zakup 51 proc. udziałów w spółce Health Medica, której przychody w 2020 r. sięgnęły 3 mln zł. Zapłacił 2,5 mln zł.

W poniedziałek firma poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z producentem zdrowej żywności i suplementów diety Intenson. Dotyczy nawiązania długoterminowej współpracy. Uzgodnienie warunków potrwa do 31 sierpnia.

– Jeżeli rozmowy przebiegną pomyślnie, chcemy włączyć tę spółkę do grupy kapitałowej może nawet w tym roku. To potencjalnie znacznie większa transakcja niż w przypadku firmy Health Medica. Zakładamy, że sfinansujemy ją z wypracowanego zysku. Zamierzamy w stosunkowo krótkim czasie uzyskać znaczący udział w przychodach i zysku z segmentu suplementów diety, wyrobów medycznych oraz kosmetyków. W tym celu łatwiej kupić nam udziały w firmie z ugruntowaną sprzedażą i bazą klientów niż organicznie rozwijać się na rynku – komentuje Dariusz Borowski, członek zarządu Excellence.

48,5 mln zł

Tyle wyniosły przychody spółki Excellence w 2020 r…

2,4 mln zł

…a tyle zysk na poziomie EBITDA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane