Firma Expans, lider dystrybucji owoców i warzyw w Polsce, zamierza wydać na rozwój w ciągu najbliższych lat 150 mln zł. Planowane jest także połączenie spółki z firą siostrzaną – Awis – która zaopatruje w owoce i warzywa sieci supermarketów, m.in. MiniMal , Billa, Carrefour, Auchan, Tesco i Géant.
Expans zamierza podwoić i unowocześnić własną bazę logistyczną-handlową. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie kolejnych dwóch nowych powierzchni magazynowych w Pruszczu Gdańskim i Warszawie o łącznej powierzchni ponad 25 000 m. Kw. Obecnie spółka dysponuje bazą magazynową o powierzchni 30 tys. m.kw.
Według GUS Expans zaopatruje 20 proc. ogólnopolskiego rynku warzyw i owoców z importu. W 2000 r. obroty firm Expans i Awis siągnęły 300 mln zł.
WIK