Exxon rozczarował wynikami

opublikowano: 26-04-2019, 15:31

Koncern Exxon Mobil, największy amerykański koncern paliwowy nie miał udanego początku bieżącego roku. Niskie ceny ropy i gazu zaważyły na wynikach przedsiębiorstwa, donosi Reuters.

Co gorsze, spadki odnotowano we wszystkich kluczowych operacjach, w tym chemikaliów oraz produkcji ropy i gazu.

Exxon Mobil
Zobacz więcej

Exxon Mobil fot. Bloomberg

Zysk w pierwszym kwartale 2019 r. spadł aż o 49 proc. do 2,35 mld USD, co daje 55 centów na akcję z 4,65 mld i 1,09 centów na akcję rok wcześniej. To wynik zdecydowanie gorszy od mediany oczekiwań analityków, którzy spodziewali się EPS na poziomie 70 centów na akcję. 

Exxon zmuszony był stworzyć odpisy o wartości 115 mln USD z tytułu utraty wartości w swoich operacjach naftowych i gazowych w USA.

Produkcja ropy naftowej i gazu Exxona wzrosła o 2 proc. do 4 mln baryłek dziennie, w porównaniu z 3,9 miliona baryłek dziennie w tym samym okresie roku poprzedniego. Spektakularny wzrost, sięgający 140 proc. odnotowano w przypadku produkcji w tzw. basenie permskim, największym amerykańskim rejonie łupkowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu