Facebook poinformuje, czy jesteśmy bezpieczni

Twórcy Facebooka, najpopularniejszego portalu społecznościowego wprowadzają do swojego serwisu nowe narzędzie, które pozwoli użytkownikowi powiadomić znajomych i rodzinę, że jest on/ona bezpieczny/a podczas lub po klęskach żywiołowych, informuje serwis AP.

Usługa nazwana „Safety Check (Kontrola bezpieczeństwa)” będzie dostępna na całym świecie dla ponad 1,32 mld użytkowników korzystających z Facebooka na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Zobacz więcej

Powódz w Indonezji w styczniu 2013 r. Bloomberg

Obecnie „facebookowcy” mogą co prawda poinformować zainteresowanych czy u nich wszystko OK. po np. trzęsieniu ziemi czy powodzi, ale zdaniem programistów serwisu, dzięki „Safety Check” będzie to jeszcze łatwiejsze. Idea powstania tego narzędzia zrodziła się po katastrofalnym tsunami jakie nawiedziło Japonię w 2011 r.

Użytkownik serwisu aktywuje narzędzie, które określi jego lokalizację wykorzystując miasto jakie wymienił w swoim profilu, ostatnią lokację o jakiej informował lub miejsce w którym ostatnio korzystał z Internetu. Jeśli znajdują się one na obszarze dotkniętym klęską żywiołową, „Safety Check” wyśle informacje z pytaniem, czy osoba jest bezpieczna. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, zostaną poinformowani o tym znajomi na Facebooku. Nie ma opcji, by odpowiedzieć przecząco.

Użytkownicy mogą również oznaczać swoich przyjaciół jako bezpiecznych, ale znajomi muszą to zatwierdzić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Facebook poinformuje, czy jesteśmy bezpieczni