Facebook traci jednego z twórców Oculusa

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 23-10-2018, 11:18

Największy portal społecznościowy na świecie musi poradzić sobie z odejściem kolejnego kluczowego pracownika.

- Czas na naładowanie, zastanowienie się i bycie kreatywnym - napisał Brendan Iribe na swojej stronie na portalu Facebook.  

Oculus Rift
Oculus Rift
Oculus

Iribe jest jednym z czterech założycieli firmy Oculus VR, producenta sprzętu wykorzystującego technologię rzeczywistości wirtualnej. Menedżer był prezesem spółki, gdy została przejęta przez Facebooka w 2014 r. W ostatnich dwóch latach zajmował inne stanowisko i koncentrował się na rozwoju urządzeń Oculus Rift.  

Odejście Iribe wywołało sporo szumu także dlatego, że jest on kolejnym założycielem spółki przejętej przez Facebooka, który w ostatnim czasie żegna się z koncernem. Podobną decyzję podjęli twórcy aplikacji Instagram i były prezes komunikatora WhatsApp.  

Facebook ma teraz ścisłą kontrolę nad wszystkimi większymi podmiotami, które kupił w ostatnich latach. Wcześniej portal społecznościowy kierowany przez Marka Zuckerberga chciał, żeby spółki były kierowane przez zespoły założycielskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane