Facebook zapłaci Włochom ponad 100 mln EUR

opublikowano: 23-11-2018, 12:43

Facebook zgodził się uiścić zapłatę w wysokości ponad 100 mln EUR w ramach ugody w sporze o oszustwa podatkowe we Włoszech, informuje tehlocal.it.

Na wniosek mediolańskiej prokuratury władze finansowe domagały się od światowego giganta społecznościowego należnych podatków za lata 2010-2016.

Facebook
Zobacz więcej

Facebook fot. Bloomberg

- Działamy w zgodzie z lokalnymi przepisami we Włoszech i innych państwach, w których działamy. Deklarujemy dalszą współpracę ze wszystkimi włoskimi władzami. Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania we wspieraniu lokalnego biznesu oraz cyfrowego ekosystemu – poinformował rzecznik Facebooka we Włoszech.

Włochy zawarły już podobne porozumienia z innymi amerykańskimi gigantami IT (w tym Amazonem, Apple i Google), dołączając do sąsiadów z UE dążących do większej ściągalności podatków od międzynarodowych koncernów, które wcześniej wykorzystując luki prawne księgowały zyski w krajach o przyjaźniejszych reżimach podatkowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu