FCA buduje system dla e-aut

opublikowano: 26-06-2019, 22:00

Koncern podpisał umowy, które ułatwią mu wprowadzanie rozwiązań wspierających rozwój e-mobilności i sprzedaż e-aut.

Enel X i ENGIE to nowi partnerzy Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Obie firmy działają w sektorze energetycznym. Udział we współpracy wezmą również spółki zależne ENGIE, specjalizujące się w magazynowaniu energii. Partnerem będzie też EVBox — spółka produkująca stacje ładowania samochodów elektrycznych. Współpraca obejmie wszystkie główne rynki w Europie. Firma Enel X będzie pracowała wspólnie z FCA na terenie Włoch, Hiszpanii i Portugalii, natomiast z ENGIE na 14 innych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Dzięki umowom dilerzy FCA będą mogli wprowadzić do oferty rozwiązania i usługi z zakresu ładowania przeznaczone dla klientów detalicznych i biznesowych. Przedsięwzięcie obejmie ponadto badania naukowe i laboratoryjne nad nowymi technologiami ograniczającymi całkowity koszt posiadania pojazdów elektrycznych.

Kolejna generacja Fiata 500, która ma zadebiutować na genewskich targach
motoryzacyjnych w marcu 2020 r., będzie dostępna zarówno jako auto spalinowe,
mildhybrid oraz elektryczne. To tym modelem Fiat chce elektryfikować ulice
Europy
Zobacz więcej

ALE MODEL:

Kolejna generacja Fiata 500, która ma zadebiutować na genewskich targach motoryzacyjnych w marcu 2020 r., będzie dostępna zarówno jako auto spalinowe, mildhybrid oraz elektryczne. To tym modelem Fiat chce elektryfikować ulice Europy ARC

— Pracujemy nad stworzeniem ekosystemu partnerów, produktów i usług na wielu rynkach, aby sprostać dynamicznie zmieniającym się oczekiwaniom klientów wobecpojazdów elektrycznych — mówi Mike Manley, dyrektor generalny FCA.

Celem nawiązanego partnerstwa będzie stworzenie oferty prywatnych i publicznych rozwiązań ładowania aut na potrzeby wsparcia sprzedaży pojazdów elektrycznych FCA, które wkrótce trafią na rynek. Nabywcy tych aut będą mogli skorzystać z możliwości zainstalowania przydomowych stacji ładowania. Każdy z partnerów zapewni obsługę klientów w zakresie oceny wykonalności instalacji stacji naściennej i samego wykonania, jak również bieżącej obsługi i konserwacji przez cały okres użytkowania pojazdu i stacji. Klienci zyskają także dostęp do niedrogich i wygodnych rozwiązań w publicznych punktach ładowania.

Ponadto FCA wspólnie z partnerami będzie opracowywać aplikacje ułatwiające wyszukiwanie publicznych punktów ładowania, jak również rozliczanie usług ładowania dzięki zintegrowanym funkcjom łączności w pojazdach. Pod koniec 2018 r. koncern zapowiedział trzynaście nowych lub zmodernizowanych modeli elektrycznych, które mają się pojawić w latach 2019-21. FCA chce skoncentrować się na rozbudowie technologi hybrydowej i napędach elektrycznych. Po fiacie 500 kolejnym elektrycznym modelem ma być mały SUV alfy romeo. Panda ma otrzymać wersję z tzw. miękką hybrydą, a fabryka w Melfi przygotowuje się do produkcji wersji plug-in jeepa renegade, który na rynku pojawi się w 2020 r. Wszystkie inwestycje FCA wycenia na około 5 mld EUR.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy