Fed oczekuje poprawy koniunktury po słabej zimie

opublikowano: 29-04-2015, 20:07

Fed spodziewa się poprawy koniunktury w amerykańskiej gospodarce po słabych zimowych miesiącach. Nie wyklucza podwyżki stóp procentowych nawet już w czerwcu.

Komunikat po posiedzeniu FOMC sygnalizuje jednak, że na podwyżkę być może trzeba będzie poczekać dłużej. Na rynku dominuje przekonanie, że wrzesień jest bardziej realnym terminem. 

- Oczekujemy, że inflacja pozostanie w pobliżu obecnego, niskiego poziomu, w bliskim terminie, ale komitet spodziewa się, że będzie stopniowo rosła w kierunku 2 proc. w średnim terminie - głosi komunikat.

Uczestniczy posiedzenia podkreślali, że słaba koniunktura w pierwszych miesiącach roku była spowodowana czynnikami przejściowymi. Choć tempo wzrostu gospodarczego i tempo kreacji miejsc pracy spadły, FOMC nadal oczekuje, że ożywienie gospodarcze będzie następowało nadal w umiarkowanym tempie. Głosowanie nad komunikatem dało wynik 10 głosów za, zero przeciw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Fed oczekuje poprawy koniunktury po słabej zimie