Czytasz dzięki

FedEx lata do Gdańska

opublikowano: 08-11-2012, 00:00

Przedsiębiorstwa z Pomorza zyskają większe możliwości przewozu przesyłek na cały świat

5 listopada 2012 r. firma kurierska FedEx Express uruchomiła stałe połączenie lotnicze ze swojego centrum dystrybucyjnego w podparyskim porcie Roissy- Charles de Gaulle do Gdańska i z powrotem. Loty będą się odbywały cztery razy w tygodniu z śródlądowaniem w Berlinie.

Dzięki nowemu połączeniu przedsiębiorstwa z Pomorza zyskają większe możliwości przewozu przesyłek na cały świat. Będzie można zamówić również usługę dostawy towarów na Wschodnie Wybrzeże USA. Po uruchomieniu nowego połączenia czas przewozu europejskich przesyłek do i z północy Polski (także z Bydgoszczy, Słupska, Koszalina i Elbląga) skróci się o jeden dzień roboczy.

Nowe połączenie lotnicze FedEksu to kolejny krok w rozwoju tego przedsiębiorstwa w Polsce po przejęciu firmy kurierskiej Opek w czerwcu 2012 r. FedEx Express jest podmiotem zależnym spółki FedEx Corp. notowanej na giełdzie w Nowym Jorku. Roczne przychody tego przedsiębiorstwa to 43 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane